Filmy palenie papierosa, morderstwo, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje palenie papierosa, morderstwo, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W okupowanym Paryżu Niemcy planują premierę filmu hitlerowskiej propagandy. Nie wiedzą, że właścicielką kina jest Żydówka, a grupa amerykańskich żołnierzy planuje zamach.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.


Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza. Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć.
Trwa właśnie wojna. Na małej stacji kolejowej Kostomlaty, gdzieś w Czechach, znudzeni kolejarze czekają na kolejne pociągi, które nierzadko się spóźniają. Aby czas szybciej płynął, opowiadają sobie o swoich miłosnych przygodach. Główny bohater, młody aspirant Milos ma problemy ze zdobyciem pierwszej dziewczyny. Stara się to jednak osiągnąć za wszelką cenę.
Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Ekranizacja wielokrotnie nagradzanej powieści Jamesa Jonesa. Akcja filmu rozgrywa się na Hawajach w 1941 roku, w przeddzień japońskiego ataku na Pearl Harbor. Szeregowiec Prewitt (Montgomery Clift) trafia do jednostki wojskowej, której dowódca - kapitan Holmes (Philip Ober) jest trenerem i miłośnikiem boksu. Gdy Prewitt zachowuje wierność złożonej kiedyś przysięgi i odmawia wstąpienia do drużyny bokserskiej, Holmes nakazuje swoim oficerom złamać niesubordynowanego żołnierza. Prewitt będzie mieć po swojej stronie tylko sierżanta Wardena (Burt Lancaster), przyjaciela Maggia (Frank Sinatra) oraz Almę, prostytutkę, w której się zakochał (Donna Reed).
Peter Miller, niemiecki dziennikarz, wpada na trop tajnej organizacji "Odessa", która zajmuje się ukrywaniem nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

Gilda

7,2
Gilda (Rita Hayworth) jest piękną młoda kobietą, która żeni się z właścicielem kasyna Ballin Mundson (George Macready) dla jego pieniędzy. Ballin traktuje ją jak przedmiot, za który zapłacił i jest jego własnością. Nie podejrzewa nawet, że Gildę i Johnnego (Glenn Ford) łączyło w przeszłości coś co pozostawiło w ich sercach głębokie rany. Głęboko ukryte uczucia dochodzą znów do głosu tyle tylko, że teraz są motorem do zemsty dawnych kochanków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…