Filmy ziemia, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ziemia, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Andrzej Orawiec jest młodym geologiem, który kieruje pracami na południu Polski. Nie do końca potrafi zapanować nad robotnikami, wiertaczami ropy naftowej. Brak efektów w poszukiwaniu powoduje, że grupa Andrzeje zostaje rozwiązana. Bohater podpala wówczas stary wiatrak i wtedy ropa tryska.
Główni bohaterowie to Ignacy Zasada – starszy referent w stanie spoczynku, jego wnuk – Piotruś, Katarzyna Słaboś – ponętna Kika oraz urzędnik Stefan, który zamordował ciotkę, aby zawładnąć jej samochodem. Autobus, którym podróżują, ulega wypadkowi. Wszyscy trafiają w zaświaty, gdzie są sądzeni za swoje ziemskie czyny na sądzie szczegółowym… Dziadek i wnuczek wkrótce przekonują się, że w zaświatach panuje taki sam bałagan jak na ziemi: giną akta, w piekle brakuje opału, w niebie pełno plotkarzy i intrygantów, a dusze latami czekają na wyroki…


Wiosna 1945 roku. Oddziały I Armii Wojska Polskiego zbliżają się do Wału Pomorskiego. Brnąc przez błoto, zalane leśne trakty mozolnie zbliżają się do Kołobrzegu. Niemcy nie zamierzają poddać się bez walki i zacięcie bronią swych pozycji. Kompania dowodzona przez porucznika Kotarskiego, której radiowy kryptonim brzmi „Jarzębina”, bierze czynny udział w zmaganiach. Żołnierze są już zmęczeni walką. Chcą wracać do swoich najbliższych, marzą o spokojnym, cichym, własnym kawałku ziemi. Po wkroczeniu do Kołobrzegu walki toczą się o każdy dom, każdy pokój, każdy skrawek ziemi. Po ciężkim boju polscy żołnierze wypierają hitlerowców z miasta i dochodzą do Bałtyku. Niestety nie wszyscy. Nie ma wśród nich już porucznika Kotarskiego i wielu jego towarzyszy.
Bohaterem jest stary i zamożny chłop Ślemień. Staje w opozycji do małorolnych chłopów. Jego postawa jest odrzucana przez mieszkańców wsi, jest przez nich pogardzany. Nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie coraz większe wpływy zaznacza miasto.
Do Polski przyjechali goście z Ameryki, a było ich trzech. Jeden, człowiek interesu, zamierza skupić ziemie z pól bitewnych, żeby ją spieniężyć z zyskiem za granicą. Drugi szuka żony w swojej rodzinnej, góralskiej wiosce, a trzeci chce odwiedzić rodzinę stryja. Czy ich podróż będzie udana?
Tytułowe wiano to dom spółdzielczy, który buduje Drzemlik, ojciec Bronki. Dziewczyna nie jest zbyt atrakcyjna, a ponadto kulawa. Ojciec chcąc znaleźć dla niej męża, chce ją bogato wywianować. Tak też się staje, Bronką zaczynają się interesować miejscowi kawalerowie. Staszek Stosina, który wrócił do wioski z więzienia, proponuje, by ojciec zapisał jej ponadto w posagu trzy morgi ziemi, na których mogliby gospodarzyć. Drzemlik waha się, gdyż to musiałoby się skończyć wystąpieniem, wbrew swoim przekonaniom, ze spółdzielni…
Adaptacja powieści dla młodzieży autorstwa Jerzego Broszkiewicza. Bohaterowie – Ika i Groszek – przeżywają trzy przygody, niezwykłe zdarzenia. Stary, bezużyteczny samochód opel-kapitan, wdzięczny za okazane mu serce, pomaga odnaleźć kilkuletniego chłopca, porwanego przez szajkę. Druga przygoda rozgrywa się na Saharze, gdzie młodzi bohaterowie pomagają załodze samolotu. Trzecia ma miejsce w kosmosie – Ika i Groszek usiłują przekonać Vegan, że Ziemianie nie są zagrożeniem dla ich cywilizacji. Czy im się to uda?
Profesor Frogg oczekuje wylądowania na ziemi przybyszów z innej planety, ale ginie porażony prądem. Okazuje się, że słyszane z Kosmosu głosy były w rzeczywistości myślami profesora.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…