Filmy trema

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje trema. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rocketman

6,6
7,1
Taron Egerton jako Elton John! Niezwykły, odważny musical o życiu i przełomowych chwilach w karierze sir Eltona Johna, jednej z największych gwiazd popu wszech czasów.
Nowy uczeń z ciekawości zagląda do sali klubu iluzji. Spotyka tam starszą uczennicę zafascynowaną magicznymi sztuczkami, która okazuje się być jedyną jego członkinią. Postanawia ona uczynić go swoim asystentem.
Trzech emerytowanych aktorów, Georges Cox (Jean-Pierre Marielle), Eddie Carpentier (Jean Rochefort) i Victor Vialat (Philippe Noiret), najlepsze lata kariery ma już za sobą. Marzą jednak jeszcze o występie w znakomitym przedstawieniu. W końcu ich pragnienie się spełnia i mężczyźni wybierają się na wielkie tournée po Francji. Producentem widowiska jest poważnie zadłużony Shapiron (Michel Blanc). Kiedy okazuje się, że występ będzie ogromną klapą, postanawia zrobić wszystko, żeby doprowadzić do przerwania trasy. Liczy, że w ten sposób uda mu się zdobyć wysokie odszkodowanie.


Wirtuoz

5,8
Po pięciu latach od nieudanego koncertu, światowej sławy pianista, Tom Selznick (Elijah Wood), wraca na scenę, by uczcić pamięć swojego zmarłego mentora. Z powodu tremy wybiera dość łatwy repertuar, który zagra bez trudu. Nieoczekiwanie po rozpoczęciu koncertu Tom odkrywa, że ktoś zostawił mu w nutach wiadomość diametralnie zmieniającą przebieg występu.
"Pokojówka na Manhattanie" wyprodukowana przez Revolution Studios przedstawia Jennifer Lopez w roli ciężko pracującej, inteligentnej i zdeterminowanej samotnej matki, marzącej o lepszym życiu. Zmagająca się z codziennymi trudnościami Marisa Ventura pracuje jako pokojówka w luksusowym hotelu na Manhattanie - Beresford Hotel. Splot wydarzeń sprawia, że młody, obiecujący polityk bierze ją omyłkowo za hotelowego gościa i zakochuje się w niej. Czy pracownica hotelu i dżentelmen z Manhattanu zaryzykują wszystko dla przeżycia pięknego romansu?
Pod koniec lat dwudziestych XX wieku, podczas nadejścia kina dźwiękowego, wielka gwiazda kina niemego Stella Dora (Mila Parély) znalazła się w ogromnym dołku: przez jej głos! Była bliska samobójstwa, gdy Roger (Marcel Herrand), jej kochanek, reżyser, wpadł na pomysł, w kolejnym filmie Stelli, w którym będzie śpiewać. Madeleine (Édith Piaf), mała prowincjonalna pokojówka o wysublimowanym głosie, podmieni jej głos, bez jej wiedzy. Animozja i rywalizacja stopniowo rozgrywa się pomiędzy Stellą i Madeleine, o której nie wspomina się, gdy Stella odnosi wielki sukces w swoim filmie. Rozczarowana i zła Madeleine zostaje zwabiona przez podejrzanego producenta, który improwizuje jako impresario. Dziewczyna ma zadebiutować na scenie. Szybko się rozczaruje...
Jeanne (Maïdi Roth) i Johanna (Virginie Ledoyen) są przyjaciółkami i mieszkają w Decazeville, francuskiej „dziurze”, która czerpie wszystkie swoje zasoby z kopalni. Jeanne jest tak samo introwertyczna i romantyczna, jak Johanna jest ekstrawertyczna i zmysłowa. Obie założyły duet Les Sirènes, który obsługuje wiejskie bale. Decazeville jest w agonii po zamknięciu ostatniej kopalni. Dwie młode dziewczyny postanawiają pojechać do Paryża, aby spróbować szczęścia w konkursie telewizyjnym. Johanna i Jeanne chcą się zarejestrować razem, ale regulamin przewiduje, że mogą wziąć udział tylko artyści indywidualni. Johanna wychodzi na scenę, ale to głos Joanny wznosi się, gdy śpiewa Johanna. Johanna wygrywa rywalizację i zostaje wciągnięta w paradę przebojów. Jej album, wsparty tekstami i głosem Joanny, jest arcydziełem, a sukces rośnie. Za kurtyną nic nie idzie dobrze. Johanna, choć ceniona przez publiczność, dryfuje po wszelkiego rodzaju ekscesach: narkotykach, seksie... Czuje się wykluczona przez bliskich, podczas gdy Jeanne za kulisami otrzymuje wszelkie pochwały, ale czuje się poświęcona. Taka sytuacja nie odpowiada żadnej z nich i ich związek się pogarsza. Żadna z nich nie czuje się kochana i brana pod uwagę przez drugą.
Yves Montand, gwiazda sceny i ekranu jest z powrotem w Marsylii, mieście młodości, ponad dwadzieścia lat po jego opuszczeniu. Występ zostanie pokazany 26 w Operze Miejskiej: będzie to "Montand naszych czasów". Temat: Montand, jego życie, jego kariera, jego miłości. W mieście, w perfumerii pani Simonot poznaje dziewczynę Marion (Mathilda May), która marzy o spotkaniu Yvesem, swoim idolu i pragnie stać się gwiazdą jak on. Ona jest córką "baronowej", Mylène Lambert (Françoise Fabian), byłej nauczycielki Montanda, z którą kochał się w Marsylii tuż przed wyjazdem do Paryża... Marion musi zdobyć trzy miejsca na 26, dla niej i jej dwóch przyjaciółek. Ma nadzieję spotkać się z artystą, aby powiedzieć mu o swoich ambicjach i pokazać mu swoje umiejętności jako tancerka i piosenkarka.
Po sukcesie animowanej serii The Beatles, stacja ABC stworzyła serię Jackson 5ive. Każdy odcinek prezentuje co najmniej jeden utwór zespołu. W odróżnieniu od serii The Beatles, Jacksonowie byli uczestnikami powstawania serialu. W latach 80, gdy wzrosła popularność Michaela Jacksona, seria została wskrzeszona przez wiele stacji telewizyjnych.
Baxter Mcnab i jego przyjaciele uczą się w Northern Star School of the Arts, szkole artystycznej, gdzie występują w recitalach tanecznych, muzycznych i reżyserują krótkie filmy. Każdy z uczniów chce być zauważony i zrobi wszystko, by się wyróżnić. Grupa przyjaciół uczy się, jednak żeby osiągnąć sukces muszą trzymać się razem i wspólnie radzić sobie z takimi problemami jak: zauroczenie płcią przeciwną, trema przed występem czy ćwiczenia przed przesłuchaniami do roli.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…